Tagasi

Muuseumiöö tuleb taas 21. mail 2022

Laupäeval, 21. mail 2022 tähistatakse 13. korda üle-eestilist Muuseumiööd, mis seekord kannab pealkirja „Öös on unistusi“. Pärast aastast pausi avavad muuseumid, mäluasutused ja külastuspaigad üle Eesti publikule taas oma uksed kell 18–23.

Muuseumiöö teema „Öös on unistusi“ kutsub mõtisklema küsimuste üle, millest unistavad kogukonnad ja inimesed muuseumi ümber ning milline võiks olla unistuste muuseum. Muuseumiöö peakoordinaator MTÜ Eesti Muuseumiühing soovib Muuseumiöö raames nüüd ja edaspidi pöörata tähelepanu ühiskondlikult olulistele teemadele, millega muuseumid igapäevaselt tegelevad ja mille kaudu ühiskonda ning keskkonda panustavad.

Muuseumiöö soovib tähelepanu juhtida kultuurivaldkonna jätkusuutlikkusele. Muuseumiöö identiteedi osa on küll olnud tasuta sissepääs, kuid 2022. aasta Muuseumiööl maksab pilet igas muuseumis 1 euro külastaja kohta. Muuseumiöö pilet on selleks, et öö eriprogramme, ekskursioone, kontserte, etendusi ja töötubasid korraldavatele muuseumidele pisut rohkem tuge pakkuda. Siiski on ka sel aastal mõned muuseumid avanud oma uksed tasuta.

Soovime Muuseumiöö elevust jagada ka nendega, kes üritusest osa võtta ei saa. Seoses tänavuse teemaga „Öös on unistusi“ oleme otsustanud teha koostööd SA Heategevusfondiga Minu Unistuste Päev. Kutsume kõiki Muuseumiöö osalejaid tegema võimaluse korral annetuse, mis aitab ellu viia mõne rasket või kroonilist haigust põdeva lapse unistust. Üheskoos head tehes laseme Muuseumiöö meeleolul jõuda ka nende lasteni.

Heategevusfond Minu Unistuste Päev viib ellu raskelt ja krooniliselt haigete laste unistusi, et toetada lapse ja pere vaimset tervist, mis on oluline osa raviprotsessi tervikust. Fond korraldab aastas ca 70 üritust, millest pool on personaalsed unistuste päevad ja teine pool erinevad grupiüritused. Möödunud suvel täitus fondil 10. tegevusaasta.

Muuseumiöö on lõbus, hariv ja elamuslik! Tule ja unistame koos!
Tagasi